środa, 2 października 2013

Kochać mocniej - Lisa Gardner


   Ostatnio, szukając czegoś do poczytania wpadł mi w rękę kryminał „Kochać mocniej”. Kilka moich koleżanek czytało wcześniejsze książki Lisa Gardner – bardzo im się podobały. Postanowiłam więc, że sama się przekonam, czy jest się czym zachwycać.

   Książkę pochłonęłam w dwa dni. Nie mogłam się od niej oderwać, w skutek czego ucierpieli trochę domownicy (obiad z godzinnym opóźnieniem, przypalone ziemniaki) i złów, któremu zabrałam lampkę, żeby móc czytać w nocy w łóżku.

   Sprawa, którą musiała zająć się komisarz D.D Waren, na pierwszy rzut oka wydaje się banalnie prosta – Tessa Leoni zabiła męża sadystę, który kolejny raz postanowił spuścić jej łomot, bo może zupa była za słona. Zmasakrowana twarz Tessy i ciało jej martwego męża w kuchni zdają się to potwierdzać. Jednak Leoni jest doświadczoną funkcjonariuszką policji, nigdy nie skarżyła się na Briana, w dodatku jej sześcioletnia córeczka zaginęła. Hm, coś tu jednak nie gra.
   D.D wraz z partnerem zaczyna zastanawiać się, kombinować, pozbierać wszystkie elementy układanki w jedną całość. Z tej układanki w końcu wynika, że Tessa zamordowała męża i dziecko. Tylko dlaczego?
   Leoni trafia do więzienia, policja szuka sześcioletniej Sophie. Mimo to cały czas coś jest nie tak, jakiś element nie pasuje do pozostałych….
  W końcu Tessa w spektakularny sposób ucieka z więzienia, po to , aby….
Nie zdradzę Wam więcej, bo tylko popsułabym Wam przyjemność czytania.


   „Kochać mocniej” to fenomenalnie napisany kryminał, z wartką akcją, której niespodziewane zwroty kilka razy sprawiają, że czytelnik (przynajmniej ja) otwiera buzię ze zdziwienia. 
tytuł oryginalny: Love You More
wyd.: Sonia Draga
stron: 376
wydanie I (2013)

3 komentarze:

  1. Uwielbiam kryminały, a tym co napisałaś zachęciłaś mnie również i do tej książki. Nie mogę się doczekać kiedy trafi na moją półkę .
    Zapraszam na moje go bloga:
    http://blackandwhite295.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń