piątek, 15 listopada 2013

Dom tajemnic - Ned Vizzini, Chris Columbus


   Jeśli chcecie wybrać się w podróż pełną niezwykłych, magicznych, czasem mrożących krew w żyłach przygód, zapraszam Was do "Domu tajemnic".
   Na pierwszy rzut oka dom przy Sea Cliff 128 wygląda tak jak inne domy w San Francisco. Jednak jego nowi lokatorzy szybko przekonują się, że prawda jest całkiem inna.
   Niedługo po wprowadzeniu Walkerów odwiedza dziwna staruszka - Delia - córka pierwszego właściciela posiadłości,ekscentrycznego pisarza Denvera Kristoffa. Delia, znana także jako Wichrowa Wiedźma przenosi rodzeństwo Walkerów do nieistniejącego świata z powieści swego ojca. Kordelia, Brendan i Eleanor muszą zmierzyć się z dzikimi wojownikami, niebezpiecznymi piratami oraz olbrzymami.
   Aby przetrwać muszą wykazać się pomysłowością, sprytem i niebywałą odwagą. Muszą także znaleźć sposób, by ocalić rodziców i wrócić do swojego wymiaru, do domu w San Francisco. 

   Czy uda im się pokonać Wichrową Wiedźmę i Króla Burz? Czy bardzo ucierpią w tym starciu? Czy znajdą sojuszników we wrogim świecie? Czy wrócą? 

   "Dom tajemnic" nasycona magią, pełna niezwykłych przygód opowieść o rodzeństwie, które aby  przetrwać musi  ze sobą współpracować, choć wcześniej nieustannie się kłócili. 
W obliczu zagrożenia uświadamiają sobie, że nie potrafiliby bez siebie żyć , i że bardzo się kochają.

   "Dom tajemnic" to fantastyczna pozycja dla (mimo wszystko) trochę starszej młodzieży. Można się oderwać od ponurej rzeczywistości i zatracić w świecie czarów, wiedźm i innych niestworzonych rzeczy. Z przyjemnością przeczytam koleją część. 

wyd.: Znak
stron:506
wydanie I (07.11.2013)
tytuł oyginalny: House of Secrets

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz