piątek, 21 września 2012

Zamieniona Jak wygląda troll każdy wie.
Takie niezbyt urodziwe, zielone, ogromne stworzenie, które zazwyczaj zamieszkuje baśniowe lasy i bagna. 
 Amanda Hocking  jednak przekonuje nas, że trolle mogą być piękne (kobiety) lub przystojne (mężczyźni), wcale nie mają skóry koloru limonki i, o zgrozo, wyglądają jak każdy normalny człowiek! Co więcej nie mieszkają tylko na kartach książek z bajkami, ale w  Förening - miasteczku w Minnesocie.

 Tego wszystkiego możemy się dowiedzieć z pierwszej części trylogii Trylle "Zamieniona".
 Tytułowa bohaterka - Wendy, w wieku niespełna lat siedemnastu zostaje poinformowana, iż jest trollem. I to nie byle jakim; jest trollową księżniczką! 
 Oczywiście dziewczynie nie może to się w głowie pomieścić; ponadto dowiaduje się, że musi porzucić dotychczasowe życie, zostawić tych, których kocha i udać się ze swoim prywatnym (i przystojnym) bodyguardem do swojego królestwa. I to szybko, gdyż w przeciwnym razie dopadną ją Vittra - zupełnie nieprzyjemne i nieprzebierające w środkach czarne chartery...
 Jak w każdej szanującej się powieści tak i tu pojawia się wątek miłosny - Wendy niemal od pierwszego wejrzenia zakochuje się w tropicielu Finnie. Jednak, gdy dociera do Förening poznaje nie mniej przystojnego Rhysa.

 Wszyscy którzy chcą się dowiedzieć więcej o miasteczku Trylli, trollach i mänksach niech sięgną po "Zamienioną" Amandy Hocking.
Lektura przyjemna i porywająca, a jeśli ktoś będzie miał mało, na półkach w księgarniach znajdzie dwa kolejne tomy - "Rozdarta" i "Przywrócona". 


wyd. Amber
stron: 304
rok wydania: 2012

2 komentarze:

  1. Nie znam tej serii. Ładna okładka aż się prosi, żeby sięgnąć po tą książkę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No powiem Ci, że fajne, szybciutko się czyta i wciąga ;)

      Usuń