czwartek, 26 grudnia 2013

Seria "Podzielone królestwo" - Allan Frewin Jones, Gary Chalk Jeśli chcecie poznać Drepcika Wytrwałka, Wędrowróżkę Esmeraldę Bystropstopą, Cezarego Świstałę i kapitana Gryzłozgryza wystarczy, że otworzycie któryś z tomów "Podzielonego Królestwa" . Jest to seria książek przygodowych dla dzieci (albo zdziecinniałych dorosłych - patrz autorka) o dzielnych jeżach i ich perypetiach. Ale zacznijmy od początku.

 W pierwszym tomie - "Poszukiwania" poznajemy dwójkę głównych bohaterów - latarnika Drepcika Wytrwałka, który żyje sobie spokojnie w swoim domku przy Ulicy Latarników. Właśnie wrócił z pracy i marzy o wypiciu filiżanki kapuścianej herbary, kiedy to wpada na niego Wędrwowóża Esmeralda Bystrostopa i całe spokojne życie jeżyka wywraca się do góry nogami. Niezapowiedziany gość wyjawia Drepcikowi, że z wróżby wynika, iż musi on pomóc w odnalezieniu zaginionych borsuczych koron ze starej legendy.
   Wytrwałek trochę wbrew sobie decyduje się na tę eskapadę. I tak zaczyna się cała przygoda. 

   Naszych dzielnych bohaterów ściga kapitan Gryzłozgryz ze swoją bandą. Są to pirackie opryszki, które lubią sprawiać ból, ciemiężyć i siać postrach wśród mieszkańców Podzielonego Królestwa.
Wytrwalek i Esmerlanda nie mają łatwego zadania. Z czasem przyłącza się do nich Czarek Świstała, który decyduje się pomóc naszej dwójce z odnalezieniu koron.
Tak więc Drepcik i panna Bystrostopa mają sprzymierzeńców. Poza Cezarym jest jeszcze mądra ciotka Regina Jasnokolczasta, z czasem pomocników przybywa.
  
   Czy nasi bohaterowie zdołają ujść cało z potyczek z piratami? Czy odnajdą wszystkie korony, a co za tym idzie uda im się zjednoczyć całe Podzielone Królestwo rozsiane na setkach dryfujących w przestworzach wysp? 

   Jeśli jesteście ciekawi zapraszam do lektury!

   W tej chwili w ksiegarniach dostanecie 3 pierwsze części serii Podzielone Królestwo:

1. "Poszukiwania"

2. "Dobry wiatr"3. "Jaskółcze Gniazdo w ogniu"


na 6 stycznia 2014 roku planowana jest premiera tomu czwartego "Lodowe Wrota".


   Wielką zaletą książeczek z tej serii jest duży druk, który znacznie ułatwi czytanie młodszym poszukiwaczom przygód. 


Za możliwość wyruszenia w niezwykłą przygodę dziękuję wydawnictwu 1 komentarz: