środa, 18 lipca 2012

Kato - TataHalszka Opfer. Autor. Kobieta. Ofiara.

„Kato – Tata. Nie – Pamiętnik” to książka jakich mało, bo mało kto decyduje się na takie publiczne obnażenie. Halszka podjęła to wyzwanie czego rezultatem jest ta książka.  Autorka opisuje swoje życie, życie bez zabawek, bez przyjaciół, bez jedzenia, bez miłości. Życie od najmłodszych lat przepełnione złem, nienawiścią do najbliższych i do samej siebie. 

Wiecznie pijany ojciec wykorzystujący seksualnie swoją córkę; matka, która na ta pozwala, rodzeństwo, w którym krzywdzone dziecko nie ma oparcia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że molestowana dziewczynka myśl, że to co z nią robi tatuś, jest normalne, że wszyscy ojcowie robią to ze swoim dziećmi. I mimo, iż czuje, że jest to złe nic nie mówi, w obawie, że nikt jej nie uwierzy, albo, iż dorośli uznają, że to jej wina.  

Wraz z upływem storn w książce, upływają lata cierpienia Halszki. Gdy staje się nastolatką, jej koszmar wcale się nie kończy, wręcz przeciwnie. Poza ojcem zaczynają się nią „interesować” inni mężczyźni, przez których jest gwałcona, a paraliżujący ją strach uniemożliwia jakąkolwiek obronę. 

Czytając ostatni rozdział czytelnik odnajduje jakąś nadzieję na happy-end – bohaterka się zakochuje. Jednak życie to nie bajka, a wybrakowi Halszki daleko, niestety do Księcia z Bajki.

Mimo, iż książka porusza niezwykle trudną problematykę, jest bardzo wciągająca, czyta się szybko i, mimo wszystko, chce się więcej. A więcej można znaleźć w kontynuacji – „Monidło. Życie po Kato- Tacie.” 

wyd.: Czarna Owca
stron: 224
rok: 2011 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz