sobota, 24 stycznia 2015

Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk - Asa Lind


                         10/10          Jako, że niedługo zostanę mamą zaczynam już powoli kompletować biblioteczkę dla nowego członka naszej rodziny. Zależy mi na tym, aby książeczki, które znajdą się na półce w pokoju dziecinnym były mądre. Jeśli do tego będą porządnie wydane to będzie super. 
Taką własnie książką jest zbiór opowiadań o Piaskowym Wilku szwedzkiej autorki. 


Karusia, główna bohaterka książeczki mieszka z rodzicami w domku nad morzem. Pewnego dnia na plaży dokonuje niezwykłego odkrycia  - znajduje niecodziennego zwierza. Jest to wilk, ale nie taki zwyczajny, jest zupełnie niezwykły, bo z piasku ma futerko, a jego zęby przypominają białe muszelki. I zna on odpowiedzi na wszystkie pytania świata. A żywi się blaskiem księżyca.

- Czym się żywisz? - zapytała ostrożnie - Jesz... ludzi?
- Ludzi? Fuj! Skądże! - odrzekł Piaskowy Wilk.
- Najczęściej żywię się słonecznym i księżycowym blaskiem. Od blasku księżyca można stać się nieziemsko mądrym. Wiem wszystko.

   W zbiorze znajdziemy 45 krótkich, kilkustronicowych opowiadań. Mądrych, odpowiadających na niekiedy bardzo trudne i niespotykane pytania i w prosty sposób wyjaśniających zawiłe relacje czy zdarzenia. Bo czy wiedzieliście na przykład, że ciemność wcale nie musi być straszna i przerażająca, że jest po prostu taka, jaką sobie wymyślisz?

   Książka jest niezwykła lekturą nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Autorka malując słowami codzienny świat dziecka, odkrywa przed nami, dorosłymi, jego niecodzienny wymiar. Uzmysławia nam to, z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy i w prosty i jasny sposób wyjaśnia to, co my na pewno byśmy w swoich głowach bardzo skomplikowali. 

   Wielkim atutem książki jest porządne wydanie. Twarda oprawa, historie wydrukowane na dobrym papierze i duża przejrzysta czcionka, która ułatwi lekturę małym molom książkowym. 
   Nasze wydanie zawiera wszystkie trzy książeczki o Karusi i jej przyjacielu (Piaskowy Wilk, Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia, Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły).
Z pewnością jest to jedna z tych książek, do których będę wracać. Sama dla siebie.


wyd. Zakamarki
stron 376
wydanie I (15.05.2012)
tytuł oryginalny: Stora Boken om Sandvargen


Za możliwość obcowania z Piaskowym Wilkiem
dziękuję księgarni 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz