sobota, 24 maja 2014

Szukając Alaski - John Green


   Po rewelacyjnej książce "Gwiazd naszych wina" nie trzeba było długo mnie namawiać, żebym sięgnęła po kolejną książkę amerykańskiego autora. Zaczynając tę pozycję wiedziałam, że nie dorówna poprzedniej. I miałam rację.


   "Szukając Alaski" czyta się przyjemnie, szybko i wciąga, ale brak jej tego 'czegoś'.
   Książka opowiada o nastolatkach z liceum Culver Creek: Klucha, Pułkownik, Alaska oraz Takumi i Lara poznają się w szkole, zaprzyjaźniają. Miles (Klucha) niemal od razu zakochuje się w żywiołowej Alasce, ta jednak ma już chłopaka. Jednak ich przyjaźń trwa dalej. Niestety nie dotrwa do końca roku szkolnego...
   Całość została podzielona na dwie części: Przed i Po. Od razu Wam zdradzę, że Przed jest zdecydowanie ciekawsze niż Po. Więcej się dzieje i czytelnika pogania do czytania pytanie kiedy będzie teraz, co się wydarzy. Oczywiście w głowie rodzą się kolejne scenariusze, ale który jest prawdziwy? Natomiast Po... Cóż, też pozostaje jedna zagadka do wyjaśnienia z tym, że ja od samego początku znałam odpowiedź.
   Warto jednak dotrwać do samego końca,bo numer, który uczniowie przygotowali na zakończenie roku szkolnego wymiata!


   Zdecydowanie nie jest to literatura najwyższych lotów, jednak jeśli szukacie czegoś lekkiego,ale nie głupkowatego to z pewnością Green Was usatysfakcjonuje.


wyd.: Bukowy Las
stron 320 
wydanie I (9.10.2013)
tytuł oryginalny: Lookig for Alaska

3 komentarze:

 1. Chciałabym ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpierw muszę przeczytać "Gwiazd naszych wina" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Gwiazd naszych..." jest rewelacyjna.Jedna z najlepszych ever!

   Usuń