wtorek, 4 października 2016

Przytul mnie - Nick Vuijcic


8/10


   Nick Vujicic jest niesamowitym człowiekiem. Urodził się 34 lata temu w Australii. Nick stara się korzystać z życia i żyć najlepiej jak potrafi. Motywuje tysiące ludzi na świecie, zaraża ich swoją energią i przekonuje, że można osiągnąć wszystko, wystarczy chcieć, nie ma czegoś takiego jak ograniczenia. 
Nick wie, co mówi - jest autorem książki „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”   „Przytul mnie” to zbiór bogato ilustrowanych ośmiu opowieści o życiu chłopca, później już mężczyzny, który jest taki sam jak ja czy Ty, tylko nie ma kończyn. 


   W książce autor opisuje historie, które go ukształtowały, sytuacje dzięki którym jest teraz tym, kim jest. Nie są to wesołe opowieści, Nick był wyśmiewany, wytykany palcami, było mu smutno i przykro. Ale spotkał w swoim życiu takie osoby, które wierzyły w niego i dzięki nim on sam uwierzył w siebie. 

   
Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie „Czego można nauczyć się od Nicka?” Jest to morał i esencja wyciągnięta z danej opowieści. Pokazuje dzieciom w prosty sposób, że można być dobrym i pomocnym. Że inny nie znaczy gorszy.    Żadne dziecko nie rodzi się rasistą czy dręczycielem słabszych, to od nas, dorosłych, rodziców zależy czy takie będzie my kształtujemy jego światopogląd, uczymy poprawnych zachowań, tłumaczymy co można a co nie. Możemy to robić na wiele sposobów. Ta książka jest jednym z nich.

wyd.: Studio Emka
stron 84
wydanie: wrzesień 2016
tytuł oryginału: Give Me a Hug


Za możliwość przeczytania książki dziękuję


2 komentarze:

  1. Świetny post, ja także uwielbiam czytać. Polecam oswajać dzieci od najmłodszych lat z książkami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka wydaje się przepiękna nie tylko w treści, ale też w ilustracjach.

    OdpowiedzUsuń