czwartek, 26 maja 2016

Dzień Dziecka tuż-tuż, czyli jakie książki podarować najmłodszym czytelnikom

   Ostatnio coraz częściej znajomi pytają mnie, jaką książkę bym im poleciła na prezent dla malucha. Im bliżej Dnia Dziecka, tym więcej podobnych pytań. Poniżej znajdziecie te książki, które znam i mogę z czystym sumieniem polecić.
 • "Proszę mnie przytulić" P. Wechterowicz, E. Dziubak; wyd.: Ezop
Głównym bohaterem książeczki jest mały miś, który razem z tatą przemierza las, w poszukiwaniu kogoś do przytulenia, bo jak wiadomo, jak \się kogoś porządnie przytuli to od razu ma się lepszy dzień.


 • "Niedźwiedź łowca motyli" M. Pourchet,  S. Isern; Wyd.: Tako


Z tej bajki dzieci dowiedzą się, że zawsze warto spieszyć innym z pomocą. Przekona ich o tym Niedźwiedź i motyle. • "Co boli najbardziej na świecie" R. Olmos, P. Livan; wyd.: TakoW tej książce zając przekonuje hienę, że najbardziej na świecie nie boli wcale nadepnięcie przez słonia ani ból zęba. Najbardziej na świecie boli kłamstwo.


 • " Kłopot" I. Chmielewska; wyd.: WytwórniaW tej książce nie liczy się tekst, jest go bardzo mało, zaledwie jedno krótkie zdanie na kartkę. Ważne są w niej rysunki, które mogą niesamowicie pobudzić wyobraźnię dziecka. 
Seria książek o Szymku i o jego małych przyjaciołach z Nudzimisiowa od kilku lat jest hitem wśród małych chłopców (i tych całkiem dużych też - mój mąż uwielbia Nudzimisie) :) Piaskowy Wilk zna odpowiedzi na wszystkie pytania, a pytań tych Karusia ma bardzo dużo. Od takich zwyczajnych, po najtrudniejsze na świcie.
Moim zdaniem jest to absolutny must have w dziecięcej biblioteczce!
O tym, że zwierzęta to nie zabawki, które można porzucić, gdy się znudzą.

 • Zawsze warto stawiać na klasykę. Ja polecam wydania z Naszej Księgarni - są przepięknie ilustrowane


W księgarniach znajdziecie dużo, dużo więcej ciekawych pozycji.  Pamiętajcie, że książki dla dzieci z wydawnictwa Zakamarki i Dwie Siostry zawsze są świetne!

5 komentarzy:

 1. Wszystkie te książeczki chciałabym zobaczyć na półce mojego syneczka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam 17 lat, a i tak... na wszystkie by się skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby już po dniu dziecka, ale pozwolę sobie wtrącić że wszystkie książki Herve Tullet są idealne na prezenty dla dziecka, nie zależnie od okazji ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ahh ,,Mary Poppins" uwielbiałam, gdy byłam dzieckiem. Muszę powrócić do tej lektury :)

  OdpowiedzUsuń