poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Bajkowy Efekt Domina

   Zdecydowanie nie jestem fanką audiobooków. Książka to książka, papier musi być. Mimo to, dziś będę zachęcała Was do sięgnięcia po bajki nagrane na CD. Dlaczego? Bo cel jest szczytny.


   Kulczyk Fundation to fundacja powstała w 2013 roku z inicjatywy Dominiki Kulczyk. Wspiera ona (fundacja) kraje rozwijające się. Na antenie telewizji TVN można było oglądać program "Efekt Domina" ukazujący ludzi, którzy pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. Niejednokrotnie na krańcach świata.
   
   W tym roku Kulczyk Fundation zorganizowała akcję "Bajkowy Efekt Domina". Na rynku pojawiła się książeczka z audiobookiem z bajkami z całego świata. Opowiastki czytane są przez osoby znane (Beata Pawlikowska, Tomasz Ossoliński, Piotr Fronczewski) jak i przez dzieci i młodzież w wieku 8- 16 lat.
Polska bajka nosi tytuł "Bajka o Piotrusiu" i czyta ją Dominika Kulczyk. Na płycie znajdziemy także historyjki z Filipin, Madagaskaru,Gruzji, Iraku, Kambodży. Nikaragui, Togo i Ugandy, a więc jest bardzo egzotycznie. Na każdy kraj przypadają 2 bajki - jedną czyta dziecko, drugą znana osoba.
Opowiadania są rożne - krótsze i dłuższe, każde jednak jest mądre i pouczające, mówiące o tym, że trzeba, i że warto pomagać. Pytę otwiera i zamyka piosenka dla dzieci. 
W książeczce natomiast znajdziecie bajkę polską (i tylko tę) oraz pytania do bajek z innych zakątków świata oraz rebusy, zagadki i zadania do wykonania. 

   "Bajkowy Efekt Domina" kosztuje 9,99 - kupując dajecie swojemu dziecku płytę pełną bajek i pomagacie chorym dzieciom, będącym pod opieką Fundacji Radia Zet. 
Honorowy patronat nad "Bajkowym Efektem Domina" objął Rzecznik Praw Dziecka.
Książeczkę wraz z płytą znajdziecie w punktach Ruch i Natuli.pl


wyd.: Kulczyk Fundation
płyta nagrana w formacie mp3


2 komentarze:

 1. Fajnie że zaangażowałaś się w taką akcje.
  To bardzo szczytny cel.
  A poza tym bardzo ładny i ciekawy blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo proszę o wsparcie akcji #ocalksiazki. To naprawdę mały gest, który może dać bardzo wiele nam, czytelnikom. Proszę zajrzeć, choć na chwilę!
  http://kultusarnie.blogspot.co.uk/2015/08/ocalksiazki.html

  OdpowiedzUsuń