piątek, 22 maja 2015

Wędrówka przez słońce - Corban Addison

7/10

   "Wędrówka przez słońce" od dawien dawna kurzyła się na moim regale z książkami, w kocu poczułam, że nadszedł jej czas. Na dwa dni przeniosłam się do zupełnie innego świata, w którym tsunami odbiera życie. Nie tylko  ofiarom, także tym, którzy przeżyli. Do świata ciemnych i podejrzanych uliczek, szemranego towarzystwa, przemocy seksualnej i wyprania z wszelkich uczuć, poza miłością. 
   Książa Corbana Addisona to opowieść o ofiarach i ich wybawicielach.  Historia początkowo biegnie dwoma torami po to, by połączyć się w jedną całość gdzieś na ulicach Bombaju...
Głównymi bohaterkami tej gorzkiej opowieści są dwie siostry - piętnastoletnia Sita i dwa lata starsza Ahalya. Dziewczyny wiodły dobre, dostatnie i szczęśliwe życie wraz z rodziną, aż przyszło tsunami i odebrało im wszystko co miały, poza sobą nawzajem. Po przejściu fali straciły wszystko - dom, rodziców, wiedziały jednak, że nie mogą się załamać i w zaistniałych okolicznościach postanowiły dostać się do miasta, w którym znajdowała się ich szkoła; były pewne, że znajdą tam opiekę i wsparcie. Nie łatwo jednak się podróżuje, kiedy transport publiczny nie działa im jednak za sprawą znajomości ojca udaje się wyruszyć w tę podróż. Niestety do celu nie dotrą. Mężczyzna, który miał odtransportować siostry w bezpieczne miejsce okazał się nie mieć serca - sprzedał je właścicielowi (ujmijmy to delikatnie) domu publicznego. I w ten sposób rozpoczyna się koło przemocy seksualnej i wykorzystywania.
   
   Tymczasem w Ameryce wzięty prawnik Thomas Clark przeżywa swoją własną tragedię - rozstanie z żoną, śmierć dziecka, w końcu przegrana duża sprawa, do tego jest on świadkiem uprowadzenia małego dziecka. Wszystkie te wydarzenia sprawiają, że Thomas postanawia spróbować w życiu czegoś innego; postanawia pomagać ofiarom handlarzy żywym towarem, udaje się w tym celu do Indii, gdzie poznaje historię sióstr.

   Jeśli Wy także jesteście ciekawi jak potoczyły się losy dwóch niewinnych dziewczynek oraz czy Thomasowi udało się uporać z własnymi demonami - sięgnijcie po tę książkę. Jest to, mimo poruszanego tematu, naprawdę wciągająca lektura, nie brak w niej zwrotów akcji i zaskakujących spostrzeżeń. 


wyd.: Świat Książki
stron 400
wydanie I (07.11.2012)
tytuł oryginalny: A Walk Across the Sun

4 komentarze:

 1. Zapraszam na moją stronkę na facebooku - Zaczytane w bestsellerach. Dużo konkursów , zabaw i recenzji książek . A tu link : https://www.facebook.com/pages/Zaczytane-w-bestsellerach/442195162604144 Serdecznie zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja bardzo zachęcająca, jak tylko trafię na książkę to na pewno ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja z kolei zapraszam do siebie, dopiero zaczynam więc mój blog jest raczej marny.... z przyjemnością będę inpirować się twoimi wpisami :)
  http://nieczytaszblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tę książkę. Historia ciekawa, wstrząsająca. Pokazuje co naprawdę dzieje się na świecie, a nie jest to nic przyjemnego. Zapraszam do siebie, http://stowarzyszeniepapierowychksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń