środa, 22 czerwca 2022

Zanim zniknęła - Lisa Gardner

7/10 Ostatnimi czasy w moje ręce często wpadały powieści obyczajowe, postanowiłam więc nadrobić zaległości z kryminałów. Dlatego też na stronie TaniaKsiazka.pl zamówiłam książkę „Zanim zniknęła” autorstwa Lisy Garnder. Pomyślałam, że kto jak kto, ale amerykańska mistrzyni kryminałów nie powinna zawieść. I nie zawiodła.

    Frankie Elkin to z pozoru zwyczajna biała kobieta w średnim wieku. Ale to tylko pozory. Frankie ma nietypowe zajęcie - szuka ludzi, zaginionych, których nie odnalazł żaden policjant, detektyw i powoli wszyscy o nich zapominają. Nie robi tego dla pieniędzy ani sławy. Robi to dla siebie, zaginionych i ich rodzin. 
Właśnie zjawiła się w jednej z najpodlejszych i najniebezpieczniejszych dzielnic Bostonu, aby odnaleźć zaginioną nastolatkę Angelique. Dziewczyna wraz z bratem trafiła do USA z Haiti, była dobrą uczennicą, dobrą siostrą, dobrą dziewczyną. Nikt więc nie uwierzył, że ot tak uciekła z domu. Niestety po 11 miesiącach od zaginięcia policja wiedziała tyle co nic.
Frankie rusza więc z pomocą. Jednak biała kobieta wśród czarnych mieszkańców nie wzbudza zaufania i narażona jest na niebezpieczeństwo - miejscowi bardzo nie lubią obcych. Nie zraża to jednak dziewczyny, bywała już w podobnych sytuacjach. Już po kilku dniach udaje się jej pchnąć śledztwo do przodu, jednak im więcej dowiaduje się o Angelique, tym więcej pojawia się pytań bez odpowiedzi. Frankie zaczyna drążyć i zadawać za dużo pytań, stanowczo za dużo, co ściąga na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy uda jej się odnaleźć dziewczynę? Czy tym razem zdąży na czas?

    Przekonajcie się, sięgając po książkę „Zanim zniknęła”. Jest to naprawdę bardzo dobry, wciągający kryminał. 
Przyznam, że na początku wydawało mi się, że nie polubię głównej bohaterki, jednak w końcu się do niej przekonałam. Sama sprawa zaginionej dziewczyny jest niezwykle ciekawa i stawia przed czytelnikiem wiele niewiadomych, trudno się czegokolwiek domyślić. Końcówka historii, mimo iż, jak dla mnie, trochę chaotyczna, jest nieoczywista i zaskakuje. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy tej serii, gdyż przygód Frankie Elkin ma być więcej. 

    Zarówno najnowszą książkę Lisy Garder, jak i wiele innych porywających kryminałów, znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl


wyd.: Albatros
stron 416
tytuł oryginalny Befor She Disappeared
Seria: Frankie Elkrin #1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz