środa, 15 września 2021

"Sztuka odpoczynku" Claudia Hammond

 6/10


      Odpocznijcie, zrelaksujcie się... Tylko czy wiecie jak to zrobić? Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste. Autorka, która specjalizuje się w psychologii napisała na ten temat książkę. Dzięki niej nauczycie się wypoczywać prawidłowo.

     Dla każdego odpoczynek oznacza coś innego. Ja najlepiej resetuję się czytając. Inni wolą pobiegać lub zrobić sobie długą kąpiel w wannie. Książka "Sztuka odpoczynku" to dziesięć sposobów na relaks. Każdy z nich opisany jest w oddzielnym rozdziale. Nie są to jednak metody wyssane z palca. Claudia Hammond zamieściła w książce takie, które podawali uczestnicy ankiety. Dodatkowo znajdziecie tutaj świetnie ćwiczenia np. oddechowe. Przyznam się Wam, że jedno z nich stosuję i daje rewelacyjne efekty.

     Nie zdawałam sobie sprawy, że odpoczynek jest tak ważny dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Autorka uświadomiła mi, że relaksować się też trzeba umieć. Teraz już wiem jak robić to świadomie.

     Ciekawa jestem czy domyślacie się jaką metodę odpoczynku, ankietowani wymieniali najczęściej. Przeczytajcie książkę, a się dowiecie. Polecam wszystkim pracoholikom (i nie tylko).


Wydawnictwo Czarna Owca
Stron 304
Tytuł oryginału: The Art of Rest 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz