środa, 22 września 2021

"Kto zjadł pierwszą ostrygę? Niezwykli prekursorzy, odkrywcy i pionierzy." Cody Cassidy

 7/10


     Lubię poszerzać swoją wiedzę. Nie mam jednak w zwyczaju przeszukiwać sieć i czytać artykuły. Dlatego książki z ciekawostkami to coś dla mnie.

     Jeśli zdecydujecie się na ucztę z książką "Kto zjadł pierwszą ostrygę?" poznacie ludzi, dzięki którym wiele rzeczy na świecie zdarzyło się po raz pierwszy. Od najbardziej prozaicznych wydarzeń w stylu opowiedzenia pierwszego dowcipu, do bardzo ważnych jak np. odkrycie ognia czy wynalezienie koła. Oczywiście nie ma pewności, że wszystko to miało miejsce w dokładnie taki sposób. Jednak z badań naukowców i archeologów wynika, że z dużym prawdopodobieństwem opisane sytuacje naprawdę się wydarzyły. Nie jest to podane na zasadzie suchych faktów. Wszystko napisane jest w lekkim stylu i okraszone dawką humoru. Czyta się łatwo i przyjemnie.

     Żeby było bardziej przejrzyście, na pierwszych stronach książki znajduje się oś czasu oraz mapa świata, na których autor zaznaczył opisane wydarzenia. Świetnym pomysłem jest również porównanie okresu obecności ludzi na ziemi do doby. Zdecydowanie łatwiej się wtedy zorientować, bo ogarnięcie umysłem trzystu tysięcy lat wstecz to nie lada wyczyn.

     Lubicie wiedzieć co?, gdzie? i kiedy? Nie zastanawiajcie się ani chwili i sięgnijcie po tę wyjątkową pozycję. Warto!


Wydawnictwo Czarna Owca
stron 240
Tytuł oryginalny: "Who Ate the First Oyster? The Extraordinary People Behind."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz