czwartek, 25 lutego 2021

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi - Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk

 10/10


  "Wszyscy jesteśmy wyjątkowi" to debiut literacki pisarki Katarzyny Baniewicz-Kowalczyk. Moja córka Anastazja (2,5 roku) jest wielką szczęściarą, bo autorka napisała dla niej wyjątkową dedykację. Książka z dedykacją zawsze cieszy mnie podwójnie. Za kilka lat Anastazja też to doceni.

   W książce znajdziemy dziewięć opowiadań o zwierzętach. Każde o innym ale łączy je jedno - wszystkie są wyjątkowe. Nosorożec tańczy z mrówką cza-czę i dobrana z nich para. Pająk martwi się, że ma za dużo kończyn. Jednak jego przyjaciele, nosorożec i zając twierdzą, że tylko on może zagrać w ich zespole na perkusji. Moim ulubionym opowiadaniem jest "Mysz". Szara myszka jest bardzo smutna. Niczym się nie wyróżnia. Po prostu szara jak mysz. Jej przyjaciółka mrówka pociesza ją jednak, że ma przecież piękne imię. Imię miłości. Jeśli kogoś kochamy to mówimy do niego "myszko". Nie powiemy do ukochanego żółwiu, wilku, nosorożcu czy żyrafo. Wszystkie zwierzęta opisane w książce odnajdują w sobie coś co sprawia, że są wyjątkowe.

   To książka dla każdego! Małym dzieciom spodobają się kolorowe ilustracje wypełniające całe strony, starszym - zabawne historyjki o zwierzętach. Nastolatkom mającym problemy z samoakceptacją i relacjami międzyludzkimi książka pomoże odnaleźć poczucie własnej wartości, zrozumieć, że inność może być zaletą, nie wadą.

Przeczytajcie koniecznie. 


wyd.: Media Rodzina

stron: 66

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza