czwartek, 19 stycznia 2023

"Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić" Ronja von Wurmb-Seibel

 2/10


     Wychodzę z założenia, że trzeba czasem przeczytać coś gorszego, żeby docenić te naprawdę dobre książki. I właśnie ostatnio miałam wątpliwą przyjemność zagłębić się w lekturze pozycji "Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić" Ronji von Wurmb-Seibel. To było straszne!

      Nie wiem dlaczego zdecydowałam sie na tę książkę. Już sama okładka jest zniechecająca, a tytuł tak długi, że trudno go zapamiętać. W środku jest jeszcze gorzej. Rozumiem, że autorka jest Niemką, ale wpakowanie do swojego "dzieła" tyle polityki Niemiec, to lekka przesada. Tym bardziej, że książka jest z gatunku... o matko! Nie mam pojęcia pod co to podpiąć. Nazwałabym te wypociny poplątaniem z pomieszaniem, a to raczej nie świadczy o niej dobrze.

     Teraz postaram się przybliżyć tematykę lektury. Autorce chodzi o to, żeby tragiczne wydarzenia opisywać inaczej niż dotychczas, tzn. na zakończenie pokazywać coś pozytywnego. Tak, aby nasz mózg nie był zalewany tylko negatywnymi informacjami. Jeśli się nad tym zastanowić, to rzeczywiście media w większości pokazują tragedie i ludzkie dramaty. Jest to tylko wycinek świata, bo przecież dobre rzeczy też mają miejsce. Autorka pisze jeszcze o globalnym ociepleniu, AIDS itp. Nic czego bym nie wiedziała. 

     Niestety całą książkę oceniam bardzo nisko. Odnoszę wrażenie, że została napisana na siłę. Mnóstwo w niej dziwnych i nudnych historii. Tak naprawdę jest o wszystkim i o niczym, ale bardziej o niczym. Absolutnie nie spełniła moich oczekiwań. Zdecydowanie nie polecam, a wręcz odradzam.

Wydawnictwo Muza

Stron: 320

Tytuł oryginału: Wie wir die Welt sehen. Was negative Nachrichten mit unserem Denken machen und wie wir uns davon befreien

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz