czwartek, 25 kwietnia 2024

Tajemnicza historia w Styles - Agatha Christie

6/10


  Lubię co jakiś czas sięgnąć po coś Aghaty Chrstie - wiadomo- dobry kryminał nie jest zły! Ostatnimi czasy wybieram te tytuły, w których pojawia się Hercules Poirot, tak było i tym razem.

    Hastings zostaje zaproszony przez przyjaciela do Styles, aby tam spędził urlop zdrowotny. Niedane było mu jednak zbyt długo cieszyć się sielską atmosferą tego miejsca, gdyż krótko po jego przyjeździe nestorka rodu zostaje otruta. Nie ma wątpliwość, że zbrodni dopuścił się któryś z domowników. Tak się złożyło, że w sąsiedztwie przebywa dobry znajomy Hastingsa, detektyw Hercules Poirot. Na prośbę pasierba zamordowanej, Mały Belg prowadzi śledztwo, w trakcie którego udaje mu się ustalić, kto dopuścił się tej okropnej zbrodni. Jednak sporo się zadzieje, zanim Poirot odkryje wszystkie karty.
  
    Książkę czytało się, jak prawie wszystko spod pióra autorki, szybko. Tajemnica wciąga i jak niemal zawsze, prawie do samego końca nie potrafiłam rozgryźć o co chodzi. Jeśli macie ochotę na odrobinę klasyki w wydaniu kryminalnym, śmiało czytajcie!

wyd.: Dolnośląskie
stron 208
tytuł oryginalny: The Mysterious Affair at Styles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz