Mały człowiek musi odkryć świat, robi to na różne sposoby - dotykając, liżąc, gryząc.Są jednak takie sfery życia, które poznać może, przynajmniej na samym początku, tylko za pomocą książek (które notabene można gryźć i ślinić ;) ) . Na rynku wydawniczym jest całe mnóstwo pozycji, które są w stanie zaspokoić ciekawość małego czytelnika w wielu tematach. Jeśli chodzi o różnice etniczne i kulturowe warto sięgnąć po "Zakątki" wyd.: Dwie Siostry.
Jest to kartonowa książeczka licząca sobie 40 stron. W środku znajdziemy 20 różnych domów z 20 zakątków świata, obok domów stoją ich mieszkańcy w tradycyjnych strojach ludowych. Jest to kolejna pozycja, w której to obrazki, a nie tekst odgrywają główną rolę.
Bo maluch niekoniecznie chce znać liczbę ludność, stolicę, faunę i florę występującą w Meksyku. Na początku wystarczy mu powiedzieć, że w meksyku mieszka Manolo, który ma ciemniejszą skórę niż ja i ty i nosi taki duuuży kapelusz.
Dzięki "Zakątkom" dzieciaki dowiedzą się, że są ludzie, którzy mają skórę żółtą i brązową, a także zupełnie czarną, że jedni mieszkają w wielkich kolorowych domach, a inni w szałasach albo lepiankach.
I że to nie jest złe, nie jest powodem do śmiechu, że na świecie tak po prostu jest.
A kiedy nasz mały czytelnik stanie się jeszcze bardziej ciekawski i w końcu zacznie się interesować stolicami i żyjątkami zamieszkującymi świat można znów sięgnąć po "Zakątki" i uzupełnić je o genialne "Mapy" Mizielińskich.
Obie książki gorąco polecam!
wyd.: Dwie Siostry
stron 40
wydanie I (grudzień 2015)
Bardzo interesująca lektura dla najmłodszych :)
OdpowiedzUsuńZamiłowanie do książek od najmłodszych lat!
OdpowiedzUsuńNa plus ciekawa grafika, zwracająca uwagę mojego 3-letniego syna, polecamy
OdpowiedzUsuńujęła mnie ta książka dla dzieciaków, prosta i tematyka bardzo pouczająca :)
OdpowiedzUsuńWydanie tej książki, estetyka grafika są wspaniałe. Sama chętnie bym ją przeczytała
OdpowiedzUsuń